Најмалку 43.844 луѓе загинаа во земјотресите во…

Турските власти соопштија дека најмалку 38.044 луѓе…

Нов земјотрес ја погоди Турција

Нов земјотрес денес ја погоди централна Турција.…

Бројот на загинати во Турција и Сирија…

Според најновите податоци, во разорниот земјотрес во…

(Видео) СТРАШНО: Нема земјотрес ама зграда во…

Страшно видео се шири на социјалните мрежи…

Чудата не престануваат: Маж спасен по 167…

Во областите на Турција погодени од силни…

(Видео) Сестрите Ајфер и Фатима преживеаја 100…

Противпожарната служба на Анталија наведува дека Ајфер…

Нов земјотрес во близина на Корча ја…

Земјотрес со јачина од 3,2 степени според…

Ова се македонските херои кои го спасија…

Малиот Сулејман вчера беше извлечен од македонските…

Известување од Амбасадата на Турција: Материјалната помош…

Амбасадата на Република Турција во Скопје известува дека при…

ИМА ЗАГИНАТИ: Земјотрес од 5,1 степен по…

Земјотрес ја погоди најисточната индонезиска провинција Папуа…