(Видео) Неофицијално: Мицкоски на средба со Петков…

Неофицијално Мицкоски на средба со Кирил Петков…

Петков ја сруши надежта на Бугарите: Не…

За време на нашите разговори со ГЕРБ…

Кога ќе те фати македонска клетва: Тешко…

Вчера се одржа Националниот совет на „Продолжување…

Петков пресече: Нема да коалицираме со ГЕРБ,…

Копретседателот на „Продолжуваме со промената“ Кирил Петков…

Петков како Заев на времето: Се надевам…

Поранешниот бугарски премиер,  Кирил Петков, кој е…

Петков ќе го тужи Борисов за клевета:…

Поранешниот премиер и копретседател на Продолжување со…

Петков договори седум танкери течен гас за…

Бугарската Влада во оставка на премиерот Кирил…

Петков: Секојдневно бараме Русија да продолжи со…

Бугарскиот премиер: Секојдневно бараме Русија да продолжи…

За Петков францускиот предлог е исклучително добар:…

Бугарскиот премиер во оставка Кирил Петков во…

Си го испофали “швалерот”: Според Бориславова Петков…

Шефот на кабинетот на премиерот во оставка…