Апсење во Куманово: Пронајдени кокаин и канабис

На 10.05.2024 во 19.30 часот во Куманово…

Половина тон кокаин запленет во Британија

Четворица мажи се уапсени откако половина тон…

Запленети 1,8 тони кокаин во близина на…

Вкупно 1,8 тони кокаин е запленет од…

ФОТО: Во Бургас запленет кокаин спакуван во…

Бугарските власти вчера на пристаништето во Бургас…

Запленети 7,2 тони кокаин во вредност од…

Боливиската полиција заплени повеќе од 7,2 тони…

Во Шпанија уапсени 17 членови на „албанскиот…

Шпанската полиција заплени повеќе од 820 килограми…

„Машала“: Шпанската полиција заплени ОСУМ ТОНИ кокаин!

Шпанската полиција заплени осум тони кокаин скриени…

Во Колумбија запленети 800 килограми кокаин

Колумбиската морнарица пресретнала подморница со речиси 800…

Приведени двајца дилери на кокаин во Струмица,…

Денеска (16.01.2024) Секторот за внатрешни работи Струмица…

(Видео) Запленети речиси 11 тони кокаин во…

Во југоисточниот град Валенсија откриле уште 3,4…