МНОГУ Е БЕЛО ВО „БЕЛАТА ПАЛАТА“! Соработникот…

Градоначалникот на Општина Охрид, Кирил Пецаков од…

Грчките служби спречија пренесување на кокаин од…

„Kланот „Америка“ е најдолговечниот, веројатно најмоќниот, но…

Пронајден кокаин кај 23-годишник од Охрид

На 14.09.2022 во 18.50 часот во Охрид,…

Апсење на патот Кичево – Македонски Брод:…

Денеска (14.08.2022) во 01.30 часот, од полициски…

Шокантна глетка за германската полиција: Пронајдоа бебе…

Полицијата во Брисел наиде на шокантна глетка…

Акција на МВР: Спречен обид за шверц…

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција…

Запленет еден тон кокаин на Карибите, бил…

Колумбиската полиција запленила контејнер со илјада килограми…

Поранешен албански градоначалник уапсен во Италија со…

Поранешниот градоначалник на албанскиот град Вора, во…

Во Солун запленет кокаин со вредност од…

Во контејнер со банани беа пронајдени околу…

Италијанската полиција заплени 4,3 тони кокаин од…

По големата меѓународна истрага на повеќе полициски…