Во Колумбија запленети 800 килограми кокаин

Колумбиската морнарица пресретнала подморница со речиси 800…

(Видео) Свлечиште проголта автомобили, се трага по…

Сликите на социјалните мрежи го покажуваат моментот…

Колумбија го избрка израелскиот амбасадор од земјата

Колумбија го избрка израелскиот амбасадор од земјата…

(Видео) Се урна мал авион во сред…

Мал авион се урна во населено место…

Претседател на колумбиски фудбалски клуб убиен по…

Колумбискиот фудбалски второлигаш Тигрес соопшти денеска дека…

Албанец баран од 180 земји фатен во…

Албанскиот државјанин Бесник Николи, инаку познат како…

Филмско бегство на српски нарко бос од…

Полицијата во Колумбија трага по српскиот државјанин…

“Чудо”: Девојка тврди дека забременила од уроци…

Бизарна приказна за 19-годишна трудница доаѓа од…

Колумбиската армија заплени и уништи околу осум…

Колумбиската армија заплени и уништи околу осум…

(Видео) Трагедија во Колумбија: Бик усмрти неколкумина…

Најмалку четири лица ги загубија животите, а…