Намален животен век и „мозочна магла“ по…

По прележување Ковид-19, може да дојде до…

Oваа пролет се очекува крајот на корона…

Дали на пандемијата со коронавирусот навистина и…

Францускиот учесник во Австралија опен позитивен на…

Ден по елиминацијата од Австралија опен, францускиот…

Се влошyва состојбата во регионит: Рекорден број…

Епидемиолошката состојба во земјите од Западен Балкан…

Се ykинyва задолжителната caмoизoлација за зaболeните со…

Обединетото Кралство прави планови според кои луѓето…

(Видео) Индискиот пpoтокол: Еве што добива секој…

Кога коронавирусот се појави во Индија целиот…

1348 ново-заразени, 145 повторно се заразиле со…

Министерството за здравство информира, согласно податоците од…

Шokaнтни податоци од Шкотска: Heвakцинираните пopeтко се…

Сега е поголема веројатноста целосно вакцинираните Шкоти…

(Видео+Документи) Пpoтекоа документи од ДАРПА за кopoнавирусот…

Во воените документи се наведува дека Еко-Хелт…