Приведен криумчар на мигранти, пронајдени 11 лица…

Околу 19 часот на регионалниот пат Стојаково-Богданци,…

Штипјани уапсени заради криумчарење мигранти од Сирија,…

Денеска (22.12.2022), полициски службеници од Полициската станица…

Уапсен криумчар на мигранти од Велес

Полициски службеници од Полициската станица за граничен…

МВР приведе двајца државјани на Пакистан за…

На 07.02.2022 Одделот за сузбивање на организиран…

Приведени две лица за криумчарење на мигранти…

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен…