Малолетник удрен со мотоцикл – со тешки…

На 02.03.2024 во 10.30 часот во СВР…

Малолетниот сериски убиец од Виена му се…

Тинејџерот (17) од Австрија, кој минатата недела…

Малолетник истепан од лица кои ги познавал

На 04.02.2023 во 21:30 часот во СВР…

Малолетник нападнат од осум лица во Центар

На 24.09.2022 во 02.30 часот во СВР…

Двајца мажи физички нападнале малолетник во Сарај

На 04.09.2022 во 15.00 часот во Полициското…

Малолетник поведен од воздушна пушка во кумановско

МВР информира дека вчера во 22.10 часот…

Малолетник тешко повреден при судир на “пасат”…

Четири лица, меѓу кои и еден малолетник…

Малолетник од Врапчиште ќе одговара за обид…

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе…

Малолетник се обидел да убие друг малолетник…

МВР попладнево соопшти дека надворешната канцеларија за…

Малолетник се обидел да прегази полицаец со…

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера…