Украински маринец од “Азовстал”: Наскоро ќе паднеме

Украински маринец од опколената челичарница Азовстал во…

Животот се враќа во нормала: Едно училиште…

Во Мариопол започна со работа првото училиште…

Градоначалникот на Мариопол: Насилно се депортирани повеќе…

Градоначалникот на опколениот украински град Мароупол, Вадим…

Пушилин: Платеници од САД, Романија и Канада…

Платеници од САД, Романија и Канада би…

Украина го одби ултиматумот на Русија: Војската…

Украинските сили ќе продолжат да го бранат…

Пристаништето на Мариопол целосно ослободено од “Азов”,…

Брифинг на руското Министерство за одбрана (13.04.2022)…

Кадиров: Наскоро Мариопол ќе биде целосно ослободен…

Лидерот на Чеченија Рамзан Кадиров изјави дека…

Британските разузнавачи: Русите се уште се сконцентрирани…

Во новиот извештај на британското Министерство за…

Русија: Во Мариопол има странски платеници –…

44-ти ден од руската специјална операција во…

(Видео) Кадиров: Мариопол е ослободен 98%

Мариопол е ослободен 98 отсто, изјави чеченскиот…