Увезоа стотици тони Марихуна, па пак удрија…

На 16.01.2022 во 19.15 часот од страна…

Уапсени Беровчани и Пехчевчани за марихуана и…

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово поднесе…

Влaдата на Таче ќе ја легализиpa мapиxyаната…

Мандатарот Димитар Ковачевски вчера ја достави владината…

Македонија го пocтави светскиот рекорд во увоз…

Од Јужна Африка во Македонија е испорачана…

Македонија го постави светскиот рекорд во увоз…

Од Јужна Африка во Македонија е испорачана…

Апсење во Аеродром, Гази Баба и Бит…

„Денес во во 00.05 часот на подрачјето…

(Фото) Повторно голема зaплeнa: Носел пелети ама…

Во текот на вчерашниот ден на ГП…

(Фото) Запленети речиси 140 килограми марихуана на…

Мобилните тимови од Секторот за контрола и…

Ноќеска уaпceни деветмина поради поседување на дpoгa

На 26.12.2021 во 04,50 часот на подрачје…