Захарова откри на кого Лавров му рече…

Реченицата на министерот за надворешни работи Сергеј…

Захарова се подбива со Бербок: Толку ли…

Портпаролката на руското МНР, Марија Захарова, се…

Захарова до Украина: Ви кажавме дека ќе…

Русија предупреди дека Западот ќе ја искористи…

Захарова: Претставници на Хамас се во посета…

Претставници на палестинското движење Хамас се во…

Захарова за “пасошот за демократија” на ЕУ…

Портпаролката на Министерството за надворешни работи на…

Захарова се закани: Ќе има одговор за…

Македонија пред три дена протерала тројца руски…

Захарова вели дека Украина ја напаѓа Русија…

Русија денеска соопшти дека Украина користи австралиски…

Захарова за муницијата со осиромашен ураниум: Сетете…

Прво британската, а сега и американската муниција…

Захарова: Доларот е инструмент на новиот тип…

Дедоларизацијата не е цел на организациите и…

И руската амбасада нѐ нарече северномакедонци…

Руската амбасада во Македонија, во објава на…