Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Променливо облачно со слаб ветер

Од УХМР јавуваат дека времето денеска е…

Вонредно предупредување од Поповски: Викендов обилни врнежи…

Прогнозерот Славчо Поповски за икендов најавува најпрво…

Метео: Променливо облачно и магливо време

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Облачно со дожд и ветер

Облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе…

Метео: Сончево со умерена облачност

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Облачно со врнежи од дожд и…

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Променливо облачно со сончеви периоди

Претпладне променливо облачно со сончеви периоди. Попладне…

Метео: Облачно со слаб ветер

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Врнежи од дожд, на планините очекувајте…

Променливо облачно со умерен, а во источните…