УХМР: Максималната температура од -4 до 5…

Променливо облачно, на места ќе провејува снег,…

УХМР: Продолжува периодот на студено време со…

Променливо облачно со сончеви периоди, многу студено…

УХМР: Денес облачно и студено со повремени…

Облачно и студено со повремени врнежи од…

УХМР издаде метео предупредување

Сончево со мала локална облачност. Кон крајот…

УХМР: Временска прогноза за денес

Наутро студено, а преку денот сончево со…

Времето денес: Сончево и ветровито

Времето денеска ќе биде сончево со мала…

Актуелно предупредување од УХМР и метео прогноза…

Утрата ќе бидат многу студени, насекаде со…