Косовската МНР: ЕУ да воведе санкции за…

Министерката за надворешни работи и дијаспора на…

Тупанчески, Жерновски и Насев нови амбасадори во…

Пред Комисијата за надворешна политика седум кандидати…

Лавров: Да се спречи израелско-палестинскиот конфликт да…

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров…

Блинкен разговараше со мароканскиот МНР: Мароко поддржува…

Насер Бурита, министер за надворешни работи, африканска…

Саудиска Арабија и Иран со заедничка поддршка…

Во првиот телефонски разговор откако ескалираше израелско-палестинскиот…

(Видео) ЕВЕ ЗОШТО ГО ПОДДРЖУВАМЕ ИЗРАЕЛ! Британскиот…

За време на посетата на британскиот министер…

МНР: Македонските државјани во Израел да ја…

Министерството за надворешни работи на Република Македонија…

“Историска” средба на министрите за надворешни работи…

Шефот за надворешна политика на Европската унија,…

Моќна порака на Османи до Македонците во…

Министерот за надворешни работи на Македонија, Бујар…

Португалскиот МНР го охрабрил Османи да го…

На маргините на 78-то заседание на Генералното…