Португалскиот МНР го охрабрил Османи да го…

На маргините на 78-то заседание на Генералното…

Поранешен косовски МНР го подбра Курти: Ја…

Поранешниот министер за надворешни работи на Косово,…

МНР ги охрабрува Македонците во Албанија слободно…

Министерството за надворешни работи (МНР) ги охрабрува…

Се огласи МНР: Еве зошто се протерани…

Министерството за надворешни работи на Република Македонија…

Османи: Сега се решава судбината на државата

Оптимист сум дека влегуваме во нова фаза,…

Поради дефект МНР и зградата А1 без…

Во Министерството за надворешни работи (МНР) нема…

Османи изрази сочувство до семејствата на жртвите…

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска…

Македонски државјанин се наоѓа во поплавено подрачје…

Еден македонски државјанијн се наоѓа во Волос…

Османи од Тетово: Улогата на жените во…

Обезбедувањето на услови кои ќе гарантираат дека…

Колумна на МНР Османи: Интеграција пред членство…

„Процесот на проширувањето на Европската унија, особено…