Американската морнарица се соочува со закана од…

Морнарицата на САД во Црвеното Море се…

Пентагон: Американски воен брод и повеќе комерцијални…

Пентагон се огласи откако претходно денеска, и…

Кинеската морнарица се брка со американскиот разурнувач

УСС Хопер „нелегално навлегол“ во кинеските води,…

Шојгу: Руската морнарица ќе добие нови 12…

Руската морнарица ќе добие нови 12 пловила…

Moрнарицата на САД: Кина има 200 пати…

Во протечениот извештај од американското морнаричко разузнавање…

Заеднична вежба на морнариците на САД, Јужна…

Морнариците на Јужна Кореја, САД и на…

Морнариците на Русија и Кина заеднички патролираат…

Руската и кинеската морнарица спроведуваат заеднички патроли…

Путин горд: Руската морнарица ќе добие страшни…

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека…

Зголемена стапка на дезертирање во амерканската морнарица:…

Вознемирувачка нова статистика покажува дека дезертирањата на…

Најмалку тројца морнари загинаа во експлозија на…

-Експлозијата се случила вчеравечер на бродот „ИНС…