Жена пронајдена мртва во стан во Аеродром

Шеесет и едногодишна жена била пронајдена мртва…

Пензионерка пронајдена мртва во нејзиниот стан во…

Седумдесет и двегодишна тетовка била пронајдена почината…

Велешанка пронајдена мртва во нејзниот дом

Вчеравечер, жителка на Велес била пронајдена почината…