Предложен притвор за недозволено држење оружје и…

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје…

Приоритет на НАТО во Албанија: Премин во…

Од Канцеларијата на НАТО во Брисел во…

Запленет цел арсенал во Гостивар – пронајдени…

Денеска (01.02.2024) од страна на Единицата за…

ЕУ продолжува со воена помош за Украина:…

Лидерите на земјите од ЕУ на самитот…

САД го суспендира извозот на цивилно оружје…

Соединетите Американски Држави го суспендираа издавањето на…

НАТО ќе ѝ даде на Украина 2,4…

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, по…

Претрес на МВР во демиркаписко, пронајдена муниција…

Како резултат на заеднички преземени мерки и…

Пентагон: САД ќе ја снабдува Украина со…

Вашингтон ќе ја снабдува Украина со муниција…

Притвор за Кумановец: Пронајдени оружје и муниција…

МВР информира дека завчера до Основно jавно…

При претрес во битолско пронајдени оружје и…

Денеска (18.08.2023) од страна на полициски службеници…