Од утре пороен дожд и грмежи

Синоптичарите за утре попладне и во текот…

Силен пороен дожд рано утринава ја зафати…

ЦУК информира дека, според радарската слика од…

Метео: Невреме со пороен дожд и грмежи…

Од УХМР јавуваат дека вроменливо облачно, претпладне…

Внимателно при престој во природа поради појава…

ЦУК превентивно потсетува дека при прошетките во…

(Видео) Невреме во Австрија: Се излеа река,…

Штаерска ја зафати силно невреме пропратено со…

Невреме со град во Демир Капија

Невреме со врнежи од град ја зафати…

(Видео) Силно невреме во Хрватска, улиците се…

Силно невреме денеска зафати повеќе делови од…

Избегнувајте движење по засеци и во близина…

ЦУК, согласно известувањата од УХМР, препорачува голема…

Метео: Невреме со пороен дожд и грмежи…

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…