Конечно: По четири дена извлечено телото од…

Во тек на вчерашниот ден, по четири…

Стручни екипи три дена не можат да…

Стручни екипи од Скопје три дена не…

Привремено затворен преминот Неготино поради работа на…

Патниот премин Неготино времено ќе биде затворен…

Струмица, Неготино и Охрид вечерва најзагадени градови…

Струмица, Неготино, Охрид и Прилеп вечерва се…

Приведен краден од Неготино

На 23.11.2022 во 23:50 часот во с.Пепелиште,…

Трагедија: Неготинец почина откако воз удри во…

На 08.09.2022 во 02.00 часот пријавено е…

Цели два часа се изживувал, вакви повреди…

Ќерката на 46-годишната жена од Неготино, која…

Трагедија во Неготино: Работник почина откако паднал…

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци…

ЦУК: Торнадо му се случи на Неготино…

Торнадо му се случи на Неготино, вртлог,…

Измамен возрасен неготинец: Му дале празна наместо…

83-годишен жител на неготинско село бил измамен…