Денес времето облачно и магловито

Променливо облачно, по одделни котлини со услови…

Времето денес: Наутро со магла, попладне сончево…

Во утринските часови по одделни котлини ќе…

Времето денес променливо облачно со слаб ветер

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува…

Денес ќе биде облачно со врнежи од…

Oблачно, на планините и на некои повисоки…

Времето денес променливо облачно со услови за…

Променливо облачно, претпладне со услови за локален…

Времето денес променливо облачно, попладне со дожд

Променливо облачно, попладне во западните делови, а…

УХМР: Максималната температура од -4 до 5…

Променливо облачно, на места ќе провејува снег,…

УХМР: Денес облачно и студено со повремени…

Облачно и студено со повремени врнежи од…