Ако јадете помалку бифтеци можеби ќе имате:…

Реално немаме пари за учебници по сите…

Ковачевски нема да побара одговорност од Шаќири…

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски не планира…

Шаќири: Проблемот со учебниците е од порано,…

Министерот за образование и наука, Јетон Шаќири…

Да не се секирате – Шаќири: Учениците…

До почетокот на ноември учениците од прво,…

МОН преку блок дотации ќе спречува затварање…

Основна тема за мене како министер, од…

СОНК: Најдете решение за кризата, онлајн настава…

Самостојниот синдикат за образование, наука и култура…

“Учебници има само по англиски ама нив…

На почетокот на новава учебна година четири…

СДСМ се испофали: Ги зголемивме платите на…

СДСМ во изминатите пет години покажа вистинска…

Шаќири се пофали: Септемвриската плата на наставниците…

Септемвриската плата за вработените во основното и…

Комисијата за заразни болести смирува: Нема онлајн…

Од Комисијата за заразни болести велат дека…