Ќе падне Владата на Шолц? Се бараат…

Лидерот на Христијанско-социјалната унија (ЦСУ), Маркус Зодер,…

Премиерот на Баварија: Германија е во „сериозна…

Владата на канцеларот Олаф Шолц е „целосно…

Шолц му се обрати на Путин: Време…

Германскиот канцелар Олаф Шолц објави дека на…

Шолц: Напорно работиме да го решиме спорот…

Германскиот канцелар Олаф Шолц денеска во Берлин…

Шолц изјави дека е спремен да разговара…

Германксиот Канцелар Олаф Шолц изјави дека е…

Европската тројка: Србија да го признае Косово,…

Германскиот канцелар Олаф Шолц, францускиот претседател Емануел…

Господа, време е за тешки одлуки

Германскиот канцелар Олаф Шолц ги предупреди лидерите…

Шолц го осуди нападот со молотови коктели…

Германскиот канцелар Олаф Шолц остро го осуди…

(Видео) Сирени за напад пред полетувањето на…

Германскиот канцелар Олаф Шолц вечерва беше евакуиран…

Средба Нетанјаху-Шолц: Хамас се новите нацисти, остака…

Германскиот канцелар Олаф Шолц денеска од Тел…