Српската опозиција бара оставка од Вучиќ, ако…

По повеќе од десет дена од вооружениот…

Ковачевски е подготвен да поднесе оставка на…

Ниту еден човек не се родил за…

Левица бара оставка од министерот за здравство,…

Од политичката партија Левица бараат оставка од…

Брнабиќ: Подготвена сум да поднесам оставка веднаш!

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ на својот…

Ќе си поднесе ли Мицкоски оставка од…

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ размислува за поднесување оставка…

Оливер Спасовски поднесе оставка од позицијата потпретседател…

Оливер Спасовски утрово до партијата поднесе оставка.…