Седум лица се затруле со хлор во…

Седум лица, меѓу кои две малолетни, завршија…

Албанци со рибарски чамец сакале да прошверцуваат…

Припадници на полицискиот комесаријат од албанскиот град…

ИЈЗ: Во Охридското езеро се испуштаат фекалии,…

Институтот за јавно здравје излезе со извештај, откако…

Бомба извадена од Охридско Езеро кај Трпејца

Рачна бомба била пронајдена вчера во водите…

Приведени двајца Албанци,  одземени 126 рибарски мрежи…

Во изминатите два месеци полициски службеници во…

(Фото) Нуркачи го чистеа Охридското Езеро: Извадена…

Нуркачкиот центар „Амфора“ од Охрид организираше голема…

Жално: Се бетонизира Охридското Езеро од албанска…

Декларираните заложби за заштита на Охридското Езеро…

(Видео) Необична глетка: Јато фламинга лета над…

Туристите кои го посетија Охрид за Велигден…

Изгореа 4.000 метри квадратни трска на крајбрежјето…

Околу 4.000 метри квадратни трска и нискостеблеста…

Меѓународно истражување: Стариот дел на Охрид, антички…

Стариот дел на Охрид или антички Линхидос…