Папата Франциск ги повика Израел и Хамас…

Папата Франциск денеска повика на итна испорака…

„Божји инфлуенсер“: Католичката црква ќе го добие…

Папата Франциск му го препиша второто чудо…

Папата Франциск: Војната е измама и пораз,…

Војната е измама, а мирот се постигнува…

Папата на православните христијани им го честиташе…

Папата на православните христијани им го честиташе…

Папата Франциск: Мировни преговори во Украина и…

Папата Франциск апелираше да започнат мировни преговори…

Папата: Радувајте се и не губете надеж…

Папата Франциск ги повика верниците на Велигденското…

Папата го осуди терористичкиот напад во Москва

Папата Франциск им изрази сочувство на роднините…

Папата Франциск: Украина треба да има храброст…

Папата Франциск во интервју рече дека Украина…

Поглаварот на МПЦ-ОА, г.г. Стефан на средба…

Архиепископот г.г. Стефан денеска во Ватикан ќе…

Папата Франциск повика на дипломатско решение на…

Папата Франциск денеска повика војната во Украина…