Шпанија: Уапсени 121 лице во акција против…

Шпанската полиција уапси 121 лице, меѓу кои…

Државата Флорида со смртна казна за педофилијата

Законот за смртна казна во Државата Флорида…

Голема акција во Србија: Уапсени 12 лица…

„Осомничените се уапсени за постоење основан сомнеж…

Скандал во Португалија: Речиси 5.000 малолетници биле…

Од 1950 година најмалку 4.815 малолетници биле…

Драконски казни за непочитување: Русија забрани промовирање…

Државната дума едногласно усвои пакет закони со…