Пешак загина по удар од автомобил, возачот…

Синоќа по полноќ, во 00.24 часот во…

Пешак тешко повреден откако автомобил удрил во…

Стружанец заработил тешка повреда откако синоќа околу…

Загина пешак кај скопската обиколница

На 30.08.2022 во 21.45 часот во СВР…

Полицаец прегазил пешак со службено возило

Полицаец со полициско возило „дачија“ вчера удрил…

Прегазен пешак во центарот на Скопје, возачот…

Полицијата информира дека синоќа после полноќ пешак…

(Видео) Автомобил собра пешак на тротоар –…

Еден жител на Белград имаше неверојатна среќа…

Товарно возило удри пешак во Центар

Пешак се здобил со тешки повреди откако…

Пешак усмртен од товарно возило во Нов…

На 28.02.2022 во 13.00 часот во СВР…

Тешка сообраќајка во Битола: Прегазен пешак

На 15.02.2022 во 10.10 часот во СВР…

Прeгазен уште еден пешак во Скопје, со…

На 31.01.2022 во 10.10 часот во СВР…