СО ДВЕ ПРОСТРЕЛНИ РАНИ БИЛ ПРЕНЕСЕН ВО…

Едно лице со две прострелни рани е…

(Видео) Страшен пожар избувна во зграда во…

Најмалку 54 лица се повредени денеска во…

(Вознемирувачко видео) Седум туристи загинаа, 32 се…

Најмалку седум лица загинаа, три се водат…

Се судрија трактор и автомобил – неколку…

Во СВР Битола вчера во 18.40 часот…

Силен земјотрес го погоди кинескиот град Лиџијанг…

Најмалку 15 лица се повредени во земјотресот…

Три лица избодени со нож на концерт…

Три лица се избодени со нож за…