Ким Џонг Ун го надгледуваше лансирањето на…

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун го надгледуваше…

Ќе се снима филм за подморницата Титан

Приказната за подморницата Титан, чиј екипаж доживеа…

Подморница на иднината: Русите ја создаваат “Арктур”…

Централното проектантско биро „Рубин“ од Санкт Петербург…

Остатоците од подморницата “Титан” конечно се извлечени…

Остатоците од остатоците од подморницата „Титан“, во…

Мајка на момче што почина во подморницата…

Минатата недела во Атлантикот пет лица загинаа…

(Видео) Хорор: Кислород во изчезнатата подморница ќе…

Канадските воздухопловни сили објавија видео од потрагата…

Имаат еден процент шанса да преживеат: Ако…

Американската крајбрежна стража издаде мрачно предупредување дека…

Сложена потрага по туристичката подморница во САД,…

Спасувачките тимови продолжуваат со потрагата по малечката…

Дали ќе се случи трагедија? Руската подморница…

Руската нуклеарна подморница К-329 „Белгород“ е способна…