(Видео) Големa поплавa во Њу Јорк

Во моментов во Њу Јорк се случува…

Волос и околината повторно под вода

Грчкиот град Волос, како и околните села,…

Југословенски компании ги изградија браните што ја…

Две брани над градот Дарна во источна…

АСО: Пријавени 349 штети од поплавата во…

Граѓани и фирми од Скопје пријавиле осигурани…

Се јавија од КАРИЛ: Клиниката не била…

Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување…

(Видео) “Пловат” кревети, мебел и останати производи…

Големото невреме кое го зафати Скопје попладнево,…

(Видео) Тетово повторно под вода: Поплавени улици…

Попладнево цело Тетово беше погодено од големото…

Хаос во Кочани: Скоро цел град е…

РЦУК ШТИП известува-Вонредна информацијаПоплави-Кочани Преку бројот за…

(Видео) Големи поплави во Сиднеј: Целиот град…

Големи области на Сиднеј, најголемиот град во…

(Видео) Поплава на “Пластичарска”, возила се заглавени…

Силно невреме со силен ветер, дожд и…