Уште 28 загинати во Газа во изминатите…

Министерството за здравство на Хамас денеска објави…

Борел: Во Газа не постои безбедна зона…

Високиот претставник на Европската унија за надворешна…

Папата Франциск: Мировни преговори во Украина и…

Папата Франциск апелираше да започнат мировни преговори…

Јакимовски: Османи води жирафа политика – Ќе…

- Мене ми е жал што господинот…

Блинкен бара брза и непристрасна истрага за…

Шефот на американската дипломатија, Ентони Блинкен, кој…

Шолц повика на итен прекин на огнот…

Германскиот канцелар Олаф Шолц повика на итен…

Бројот на загинати во Појасот Газа надмина…

Министерството за здравство во Појасот Газа денеска…

(Видео) Најмладата новинарка во Газа има само…

Девојчето Сумаја Вушах (11) е една од…

Лекари без граници: Децата во Газа ни…

Oд „Лекари без граници“ велат дека мали…

УНИЦЕФ: Многумина во Газа преживуваат со еден…

Детскиот фонд на Обединетите нации (УНИЦЕФ) ја…