Предупредување: Можно невреме попладне, не престојувајте на…

Метеоролозите од УХМР најавија дека денеска, од…

Германските власти издадоа предупредување поради руските шегобијци…

Германските власти се предупредени да внимаваат на…

Предупредување за ново големо невреме во Србија

Метеорологот Слободан Совиљ зборуваше за моменталните временски…

Украина воведе нов систем на предупредувања: Различни…

Украина воведе нов систем за предупредување. Во…

Метео предупредување: Пороен дожд со грмежи и…

До крајот на денот времето ќе биде…

За влез во државата се чека околу…

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено,…

(Видео) САД ја предупредија Индија за руската…

САД ја предупредуваат Индија за присуство на…

Русија со остро предупредување за странските платеници:…

Руското Министерство за одбрана ги предупреди странските…

Предупредување за бура во Британија: Службите го…

Британската метеоролошка служба денеска издаде ретко црвено…

Русија со предупредување до уште една телевизија:…

Ова не е првпат американската агенција „Блумберг“,…