Американскиот Конгрес го укина ексклузивното право на…

Конгресот синоќа одобри нацрт-закон според кој претседателот…

СДСМ ЌЕ ИМА СВОЈ ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ КАНДИДАТ Ковачевски…

Ковачевски изјави дека на вечерашната седница на…

Германскиот претседател игнориран при пристигнувањето на Блискиот…

Катарскиот министер за надворешни работи го остави…

Денес втор круг од претседателските избори во…

Гласачите во Аргентина денеска ќе излезат на…

Шварценегер: На САД им треба „нова сорта“…

Американците бараат „нешто ново“ во Белата куќа…

(Видео) Дедо Бајден пак забopaви кој е…

Во говор во Атланта, Џорџија во вторникот,…