Пролетта почнува утре во 16 часот и…

Пролетта почнува утре во 16 часот и…

Студено и сончево, со мала облачност

И денеска утрата се многу студени, а…

Временска прогноза: Променливо облачно, попладне дожд и…

Денес времето во Македонија ќе биде променливо…

УХМР: Денес сончево, од утре повторно дожд…

Денес времето во Македонија ќе биде сончево…

УХМР: Времето денес ќе е суво и…

Во текот на денешниот ден, како и…