(Видео) ПУКАЊЕ ПРЕД ВЛАДА: ТЕШКО РАНЕТ ПРЕМИЕРОТ…

Словачкиот премиер Роберт Фицо попладнево е ранет…

ПУКАЊЕ ВО ТЕТОВО! Четири лица се повредени

На 04.05.2024 година околу 19:30 часот полициски…

Двајца загинати и 14 повредени во пукање…

– Две лица загинаа, а 14 се повредени…

ВРИЕ ОД ПОЛИЦИЈА: АТЕНТАТ ВО ТЕТОВО!

Вечерва имаше пукање во Тетово, а полицијата…

Двајца мртви и седум повредени по пукање…

Во пукотница рано утринава во бар во…

Девојче од Косово е меѓу повредените во…

Министерството за надворешни работи на приштинските привремени…

Обвинител изврши увид на местото на пукањето…

Основното јавно обвинителство Скопје информираше попладнево дека…

Нови детали за повредените од пукањето во…

Околу 13 часот и 45 минути едно…

МВР: Во пукањето во Арачиново не е…

Во пукањето во Арачиново не е повреден…