Дуда: Запрепастен сум од преговорите помеѓу Путин,…

Запрепастен сум од сите разговори со Путин,…

Путин му го плесна: Погрешната политика на…

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека…

Дали се согласувате со Трас – Путин…

Министерката за надворешни работи на Обединетото Кралство…

(Видео) Вака не се добива војна: Руските…

Новинарот Кристофер Милер на Твитер објави видео…

Путин и Зеленски со исто гледиште за…

Дипломатски извори соопштија дека Путин и Зеленски…

Американски разузнавачи: Путин во април се лекуваше…

Американските разузнавачи минатиот месец објавија голема проценка…

Путин промени пет генерали, тврдат од Москва

Рускиот претседател Владимир Путин сменил пет генерали…

НИКИФОРОВ: ЗЕЛЕНСКИ НАЧЕЛНО СЕ СОГЛАСУВА НА СРЕДБА…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски е подготвен да…

Путин: Ќе овозможиме непречен поморски транзит на…

Рускиот претседател Владимир Путин изјавил дека е…

Путин: Доаѓаат лоши денови за странските агенти…

Заменик-претседателот на Советот за безбедност на Русија,…