Бајден и папата Франциск телефонски разговараа за…

Американскиот претседател Џо Бајден денеска разговараше со…

Телефонски разговор Ердоган-Зеленски за кризата на Блискиот…

Како што се наведува во соопштението на…

Тешки биле “муабетите” меѓу Путин и австрискиот…

Разговорите беа „директни, отворени и тешки“, изјави…

Ердоган разговарал со Путин: Рускиот претседател има…

Рускиот претседател Владимир Путин во разговор со…

Путин и Шолц разговараа за Украина: Што…

Германскиот канцелар Олаф Шолц телефонски разговарал со…

Телефонски разговор Ердоган-Путин: Еве за што разговараа

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган оствари телефонски…

Путин и Ердоган разговараа за барањата на…

Претседателите на Русија и Турција, Владимир Путин…

Бајден утре ќе разговара со Зеленски за…

Американскиот претседател Џо Бајден утре ќе разговара…

САД и Русија ќе разговараат за тензиите…

Вашингтон и Москва ќе разговараат за тензиите…