Уапсена Бугарка во Рим, со секира им…

Бугарска државјанка е уапсена денеска откако им…

Трагедија: Четири лица починаа во пожар во…

Четири загинаа во пожар во болница во…

(Видео) Лав избегал од циркус близу Рим,…

Жителите на италијанскиот град Ладисполи во близина…

Асанж ќе стане почесен граѓанин на Рим!

Поранешната градоначалничка на Рим, Вирџинија Риџи денеска…

Арсовска и Гуалтиери потпишаа Меморандум за соработка…

Градоначалничката Данела Арсовска денеска потпиша Меморандум за…

Стаорци го окупираа Колосеумот во Рим

Градските власти во Рим денеска објавија дека…

Да не беше трагично ќе беше смешно:…

Туристот од Англија со бугарско потекло, 27-годишниот…

Македонската делегација предводена од Талат Џафери денеска…

Државно – црковната делегација предводена од претседателот…

Џафери ја предводи државно-црковната делегација во Рим…

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат…