Курсна листа на НБРМ: Видете колку вредат…

Според курсната листа на НБРМ средниот курс…

Расте притисокот врз Москва: Руската рубља паѓа

Руската централна банка нагло ги зголеми каматните…

„Русија подготвена да преземе улога во новиот…

Русија, заедно со членките на БРИКС и…

Курсна листа на НБРМ: Еве колку чинат…

Според курсната листа на НБРМ средниот курс…

Русија воведува дигитална рубља

Рускиот претседател Владимир Путин го потпиша законот…

Огромен раст на вредноста на доларот, еврото…

Според средниот курс на Народбата банка на…

Централната банка на Русија почнува со етапно…

Централната банка на Русија откри дека започнала…

Курсна листа на НБРМ: Видете колку чинат…

Според средната курсна листа на Народната банка,…

Русите задоволни: Еврото падна под 57 рубљи

Рубљата продолжува да зајакнува во однос на…

Санкциите потонаа: Рубљата е најсилна во последните…

На средина на оваа недела, руската валута…