Шојгу: За Русија не постои друга опција…

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу изјави…

Непожелни? Молдавија го намали бројот на руски…

Министерството за надворешни работи на Молдавија го…

Украински генерал: Напади на руска територија во…

Советникот на врховниот командант на украинската армија,…

Лавров: НАТО е геополитички проект на колонизација…

Русија неодамна му понуди на Западот свој…