Сијарто удри по ЕУ: Срамота е! Некои…

Унгарија има доволно резерви на гас во…

Австрија е против ограничување на цената на…

Австрија во моментов не може да гласа…

Шолц: Верувам дека Германија може да преживее…

Германија веројатно ќе ја преживее зимата без…

Рускиот гас за Унгарија ќе поминува низ…

Министерот за надворешни работи на Унгарија, Петер…

Фон дер Лајен: Унијата подготвува итен план…

Европската комисија најави создавање итен план со…

Франција не се плаши: Русија нека го…

Француската влада има за цел – полни…

Василев откри: Колку ќе може да издржи…

Бугарската економија би можела да издржи шест…

Украина уценува: Европа ќе добие руски гас…

Украина нема да ја отвори транзитната точка…

Притисок од Германија? Украина да најде алтернативни…

Германскиот министер за економија Роберт Чабек изјави…

Европа остана без рускиот гас кој поминува…

Украина го прекина транзитот: Европа останува без…