Британија воеде санкции за рускиот патријарх Кирил

Велика Британија објави санкции против поглаварот на Руската православна…

Рускиот патријарх Кирил “им избега” на санкциите…

На инсистирање на Унгарија, поглаварот на Руската…

Украинската Врховна Рада воведе десетгодишни санкции за…

Врховната Рада денеска гласаше за воведување 10-годишни…

Борел: Можно е да се воведат санкции…

Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, изјави…

Рускиот патријарх го поздрави “повторното обединување на…

Патријархот московски и на цела Русија, Кирил,…

Русите бесни: Украинската црква бара Вартоломеј да…

Украинците бараат од Вселенскиот патријарх да го…

Вартоломеј разочаран од рускиот патријарх: Требаше да…

Вселенскиот патријарх Вартоломеј денеска изјави дека Руската…

Рускиот патријарх го испофали Орбан: Малку се…

Рускиот патријарх: Во Европа има малку политичари…

Рускиот патријарх Кирил: Не сакаме да освоиме…

Рускиот патријарх: Не сакаме да освоиме ништо,…

Рускиот патријарх Кирил не ја осуди војната,…

– Поглаварот на Руската православна црква, патријархот…