Белата куќа со коментар за кандидатурата на…

Џон Кирби, координатор за стратешки комуникации во…

САД ставија вето: Засега нема крај на…

Синоќа, САД ставија вето на резолуцијата во…

Бајден откри колку американски војници има во…

Во Европа има неколку десетици илјади американски…

„Ќе ги испратиме вашите синови да се…

Познатиот американски новинар Такер Карлсон на социјалната…

(Видео) ЕКСПЛОЗИИ кај американската амбасада во Багдад!

Околината на американската амбасада во специјално обезбедената…

САД: Не баpаме војната да заврши затоа…

Заменик-советникот за национална безбедност на САД, Џон…

Анѓушев – порака од САД до Мицкоски,…

Анѓушев на американската црна листа - Најава…

Русија одговори на тврдењето на Бајден за…

Амбасадорот Анатолиј Антонов ги отфрли сугестиите дека…

Еспер: Трамп ќе направи САД да го…

Без САД да го одржуваат, блокот „ќе…

Агелер повтори: Ќе има нови лица на…

Американската амбасадорка во земјава Анџела Агелер денеска…