ЕК: Србија и Косово ризикуваат да загубат…

Србија и Косово треба конструктивно да се…

Макрон: Земјите од ЕУ поддржуваат зајакнување на…

Земјите од ЕУ едногласно го поддржуваат зајакнувањето…

Францускиот претседател Емануел Макрон повика на проширување…

Францускиот претседател Емануел Макрон повика на проширување…

Швајцарскиот парламент одби да се приклучи на…

Долниот дом на швајцарскиот парламент денеска го…

Над 130.000 потписи за швајцарската неутралност –…

133.000 потписи има народната иницијатива „Заштита на…

Унгарија се противи на дополнителни санкции против…

Унгарија се противи на дополнителни санкции против…

Вучиќ: За Западот ќе бев најголем демократ…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави дека…

Русија е земја против која досега се…

Русија е земјата против која досега се…

Пентагон добива нафтени продукти директно од Русија,…

Пратка од 50.000 тони руска нафта наводно…

Германија: Руската одбранбена индустрија им пркоси на…

Земјата сè уште произведува доволно опрема и…