Ќе се збрише секој што ќе ѝ…

Директорот на руската вселенска агенција „Роскосмос“ Дмитриј…

Ударот на Посејдон ќе се знае дури…

Нуклеарната боева глава на подморскиот дрон има…

Русите ја спремаат Сармат? Украина ги доби…

Украинскиот министер за одбрана Олексеј Резников објави…

Сармат нема пандан во светот и долго…

Ништо слично не е создадено: Моќна руска…

(Фото) Урнебесна карикатура: “Само една ракета Сармат…

Бугарскиот портал СЕГА објави карикатура по повод…

Бугарите се исплашија од заканата со Сармат:…

Апсолутно е неприфатливо за нуклеарна држава како…

(Фото) Поранешен руски олихарх објави: Руски свештеници…

На фотографијата објавена од поранешен руски олигарх…

(Видео) Русија покажа за колку секунди “Сармат”…

На руската програма Русија 1, водителката на…

(Видео) Успешно лансирана интерконтиненталнаtа ракета “Сармат”: Путин…

Успешно лансирана ракета „Сармат“. Од силосот од…