Ким Јонг-Ун се закани: Може да употребиме…

Севернокорејскиот лидер Ким Јонг-Ун предупреди дека е…

Односите меѓу Русија и Северна Кореја влегуваат…

Дека односите меѓу Пјонгјанг и Москва влегуваат…

Северна Кореја “ја спука” Украина: Немате право…

Северна Кореја жестоко реагираше на одлуката на…

Северна Кореја ја призна Доњецката Народна Република

Северна Кореја ја призна Доњецката Народна Република,…

Кој прави заговор во НАТО? Северна Кореја…

Северна Кореја ги обвини Соединетите Американски Држави…

Застрашувачки бројки: Северна Кореја во 2021 година…

Северна Кореја можеби потрошила околу 642 милиони…

САД се исплашија од нуклеарките на Северна…

Американскиот советник за национална безбедност Џејк Саливан изрази загриженост…

Северна Кореја со родова промена во составот:…

Северна Кореја прв пат именувала жена за…

Јужна Кореја, САД и Јапонија: Она што…

Неодамнешното севернокорејско ракетно тестирање е сериозна провокација,…

СЕВЕРНА КОРЕЈА ПОВТОРНО ТЕСТИРАШЕ БАЛИСТИЧКА РАКЕТА

Јапонскиот министер за одбрана Нобуо Киши изјави…