Скопјанец обвинет за убиство на сопствената баба…

По спроведена истражна постапка, јавен обвинител од…

Маж си ја нападнал сопругата во семејниот…

Четириесет и деветгодишна скопјанка во саботата околу…

Семејно насилство во Гази Баба: Жена го…

Жена го нападнала мажот во Гази Баба.…

Ја натепал и затворил, ѝ извадил нож……

Три случаи на семејно насилство се регистрирани…

Семејно насилство во Центар: 67-годишната мајка ја…

Денеска во 02.40 часот во СВР Скопје,…

Полицаец од Битола ја претепал невенчаната сопруга

СВР Битола – Отсек за криминалистичка полиција…

Семејна драма во Гази Баба: Внук ги…

На 02.03.2024 во 16.35 часот во СВР…

Мајка од пеколот: До смрт ја претепала…

Девојчето било пронајдено мртво со модринки и…

Семејна драма во Гостивар: Ја нападнал сопругата,…

Вчера во 19.30 часот во Гостивар, полициски…