Скопјанец приведен поради палење на автомобил

На 03.12.2023 во 03.30 часот на подрачјето…

Каде оди светов? Скопјанец со чекан му…

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје…

Скопјанец доби кривична пријава: Носел 700 грама…

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.Ј.(29)…

Скопјанец прободен кај “Порта Македонија”

Вчера попладне се случил инцидент кај „Порта…