ВМРО-ДПМНЕ направи кворум: Собранието ги изгласа измените…

Со 48 гласови "ЗА" Собранието на Република…

(Видео) Ковачевски смета дека сите пратеници на…

Премиерот Димитар Ковачевски на денешната прес-конференција во…

Изгласан дневниот ред: Почна процедурата за уставни…

Со 70 гласови ЗА денеска во Собранието…

Скендер Реџепи: Гласајте за уставни измени за…

Пратеникот Скендер Реџепи од собраниската говорница денеска…

(Фото) Цела Влада во Собрание: Министрите се…

Речиси сите министри во Владата на Република…

Џафери до опозицијата: Ако сакате избори поднесете…

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска изјави…

ВЛАДАТА ГИ УСВОИ УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ: Утре ќе…

Уставните измени очекувано поминаа на денешната владина…

Почна процесот: Уставните измени денеска на Влада,…

На денешната седница се очекува Владата конечно…

Пратениците да мислат на европската иднина на…

Интеграцијата во ЕУ треба да биде прашање…

(Фото+видео) ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА КАЈ Собрание на…

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва на…